AB desteği!

Çobanlar Günü Kampanyasına AB desteği!
Koyun Keçi Dünyası’nın, 18 Nisan tarihinin Çoban Günü olarak kutlanması kampanyasına Avrupa Birliği’ne bağlı Sivil Düşün Programından da destek geldi.
Tarihin en eski mesleklerinden olan ve toplumun en temel protein ihtiyacı olan hayvansal ürünlerin üretiminde kilit rol oynayan çoban mesleğinin önemiyle ilgili farkındalık oluşturmak ve çok zor şartlar altında üretim yapan çobanlara moral vermek adına yola çıkan Koyun Keçi Dünyası’nın “18 Nisan Çoban Günü Olsun” adlı kampanyasının daha fazla insana ulaşması için Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’ndan destek geldi.
“ETİMİZ, SÜTÜMÜZ ÇOBANLAR SAYESİNDE VAR”
Tüm insanlık için ilk çağlardan bu yana hiç ara vermeden üretmeye devam eden çobanlara senede bir gün mesleki gün belirlenmesinin çok önemli olduğuna değinen Koyun Keçi Dünyası Genel Direktörü Emre Aktaş, “Her mesleğin bir günü var ancak tarihin en eski mesleklerinden birini yapan çobanlarımızın bir günü yok. İçtiğimiz süt, yediğimiz et, giydiğimiz kazak varsa, onların sayesinde var” dedi.  
SİVİL DÜŞÜNDEN DESTEK
Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın bu kampanyayı önemli görerek desteklemesinin, kendilerine ve çobanlara daha çok güç verdiğini söyleyen Aktaş, “Avrupa Birliği tarafından desteklenmek, hem bizleri hem de çobanlarımızı çok mutlu etti. Çobanlar, dünyanın her yerinde kar, kış, sel, pandemi demeden, hiç ara vermeden, asırlardır insanlık için ürettiler. Buna rağmen dünyadaki hiç bir ülke tarafından ne bir çoban günü ne de bir çoban bayramı kutlanmıyor. Biz de bu meşaleyi ülkemizden yakalım, 18 Nisan’ı tüm dünyada Çoban Günü ilan edelim istedik” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir