Alaçatı’nın Alâ’sı sezonu açtı

Yaz tatillerinin popüler destinasyonu Alaçatı’da, yılın en Alâ zamanı başladı. Hem izole hem de benzersiz bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin adresi Alâ Otel, huzur dolu detayları, tarihi ve doğal yapısıyla misafirlerini bekliyor.

Alaçatı’nın cumbalı taş bina geleneğinin modern estetik anlayışla yansıtıldığı 20 odalı butik Alâ Otel, yeni sezona merhaba dedi. 2010 yılından bu yana sürdürdüğü butik hizmet anlayışını üst düzey hijyen önlemleriyle destekleyen Alâ Otel, Alaçatı ruhundan kopmadan izolasyonu tatmak isteyen misafirlerini ağırlamaya başladı.

Her biri diğerinden farklı dekore edilmiş 20 odası bulunan; Endonezya’nın farklı adalarından getirilen, tamamı doğal, masif el yapımı mobilyalarıyla döşenen; Akdeniz ve tropik bitki florasının başarıyla sentezlendiği bahçe peyzajı ve huzur dolu detaylarıyla farklılaşan tesis, misafirlerine huzur dolu saatler sunuyor.

Yöresel tatlar, profesyonel sunumlar ve seçkin bir hizmet anlayışının bulunduğu tesiste üst düzey hijyen önlemleri de alınıyor.

Bugüne dek üst seviyede dikkat ettikleri temizlik konusunun artık yeni bir boyut ve önem kazandığını belirten Kinesis İnşaat AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Orhan Bayrak, “Profesyonel bir işletme olarak bugüne kadar misafirlerimizin konakladığı süre boyunca evlerindeki hijyeni sağlamak için gerçekleştirdikleri tüm şartları sağlıyorduk. İçinde bulunduğumuz süreçte bu konu birinci önceliğimiz oldu. Tesisimizde periyodik olarak bakanlık onaylı dezenfekte işlemleri gerçekleştiriliyor. Misafirlerimiz gelir gelmez temassız ateş ölçümü ve HES kodu sorgulaması yapıyoruz. Tüm personelimiz COVID-19 protokolü hakkında eğitimlerden geçiyor” dedi.

İlgili Kişi:
Marjinal Porter Novelli
Dilek Özcan
dileko@marjinal.com.tr

Alâ Otel Hakkında
2010 yılında açılan, mimari projesi Mimar Orhan Bayrak tarafından tasarlanan ve uygulaması Kinesis A.Ş. tarafından gerçekleştirilen tesis, 200 yıllık tarihi arsa üzerindeki taş yapılardan bugünkü benzersiz atmosfere dönüştürüldü. Tarihi ve doğal yapısını koruyan Çeşme Alaçatı kentsel sit alanı içinde yer alan Alâ Otel, bölgenin bu ayrıcalıklı dokusuna mükemmel uyum sağlayan yüzü ve 20 odalı tesis niteliğiyle dikkat çekiyor. Alâ Otel, koruma alanındaki 1.000 metrekarelik bir arsada mahrem iç bahçeleri ve avlusuyla, sürpriz ve sessiz yaşam alanları sunmak üzere tasarlandı. Endonezya’nın farklı adalarından getirilmiş, tamamı doğal, masif el yapımı mobilyaları, Akdeniz ve tropik bitki florasının başarıyla sentezlendiği bahçe peyzajı ve huzur dolu detaylarıyla farklılaşan tesis dünyanın sayılı merkezlerinden biri olan Alaçatı sörf merkezine de 4 km uzaklıkta yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir