AYGİP GENEL BAŞKANI DANACI KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

AYDINLIK GELECEĞİN PARTİSİ GENEL BAŞKANI MURAT DANACI KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Genel Baskan Danacı mesajında şu görüşlere yer verdi. “Saygıdeğer büyüklerim, kıymetli dostlarım, değerli arkadaşlarım, aziz ve sevgili gönüldaşlarım, Kurban Bayramımızın başta ülkemiz Türkiye ve esaret ve işgal altındaki DoğuTürkistan ve Filistin olmak üzere kültür ve inanç coğrafyamıza, tüm İslam Alemine hayırlar, huzur, esenlikler, refah, adalet ve toplumsal barış getirmesini aşk ile niyaz ederim.

Bu vesileyle aziz şehitlerimizin saygıdeğer kederli ailelerinin burukluk ve derin hüzün içerisinde bayrama girecek olmasının üzüntüsünü, ayrıca ağır yaşam koşulları, işsizlik ve ağır borç yükü sebebiyle bayrama parasız girecek milyonlarca yurttaşın dert ve hüznünü yürekten içtenlikle paylaşıyorum.
Kurban, bir Müslüman’ın tüm varlığını Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun işaret ve ifadesi olmakla birlikte, mana ve muhtevası çok derin ve kavrayıcıdır.

Aynı zamanda Allah’a yaklaşmak, yakınlaşmak ve rızasını kazanmak için üstlenilen manevi vecibenin sahip olunan imkânlar nispetinde ifası ve idamesidir. Kurban Bayramı dayanışma ve yardımlaşmanın simgesidir. Kurban Bayramı barış ve kardeşliğin sevincidir. Kurban Bayramı hatırlamanın ve hatırlanmanın sedası, adil ve hakkaniyetle bölüşmenin sevabıdır.

Besmeleyle kesilen her kurban, sıkılan her el, uzatılan her ikram, gülücükler saçan her yüz, hasret akşamlarından sonra şafakla doğan her vuslat birliğimizin harcı, dirliğimizin haysiyetidir. Bizi bir millet yapan, nihai olarak bu milleti eğilmez ve başedilemez kudret haline getiren bayramların yüksek erdem ve esenliğidir.
İdrak ettiğimiz Kurban Bayramı safları sıklaştıracak, kardeşlik bağlarımızı güçlendirecek, milli ve manevi hissiyatı daha da perçinleyecektir.

Bu vesileyle aziz vatandaşlarımın, Türk-İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum. Bayram tatili münasebetiyle yollara düşen kardeşlerimizin kazadan beladan uzak bir şekilde tatillerini geçirmelerini, sevdiklerine kavuşmalarını diliyorum.
Mübarek Kurban Bayramımızı kutluyorum.”dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir