engelli sokak hayvanları defile

Ünlü Oyuncu,Model ve Manken, Burhan Sırmabıyıkoğlu: “Ülkemizde CAN’ lara yeterli derecede ilgi alaka gösterilmiyor.”dedi

Ünlü Oyuncu, Model ve Manken, Burhan Sırmabıyıkoğlu”dan Patiler ile ilgili ÖZEL Ropartaj verdi.

Muhabir; ideal Hayvansever kimdir?

Burhan Sırmabıyıkoğlu: Hayvanları koşulsuz, tüm benliği ile seven kişidir.

Muhabir: Bu günkü Hayvan Hakları Yasasını nasıl görüyorsunuz, yeni Yasanın çıkması için ne yapmalıyız.?

Burhan Sırmabıyıkoğlu: Çok üzgünüm öncelikle, malesefki güzel ülkemde, güzel insanlar CAN’lara yeterli derecede ilgi alaka göstermiyorlar.
Hayvanlara olan ilgi yanlizca sevmekle dogru orantılı değil, Hayvancanları tam bir bütün olarak sevmek gerekiyor. Onların sağlık, besleme ve her tür ihtiyaçlarını karşılamalıyız.

Ayrıca biz Hayvanseverler olarak,yeni Yasanın çıkması en büyük isteğımız ve temennimiz,bu Yasanın çıkmasiyla CAN’ ların çok daha rahat edeceğine ve onların özgürlüğüne kavuşacağına inanıyorum. Bu Yasanın çıkması için Devletimizden ve mualefet partillerden Yasanın ivedi olarak çıkmasıyla ilgili hareket etmelerini bekliyorum.
Yasa için yaptığım. TBMM deki canlı bire bir görüşmelerde. Çok olumlu ve Yasanın acil olarak çıkması için, Hayvansever bir sanatçı olarak başarı ile tamamladık. Sonucunu takip ediyoruz.

Muhabir: Görevini sokak hayvanları için yapmayan Belediyeler ve Veterinerleri ne yapılmalı

Burhan Sırmabıyıkoğlu: Bu bir denetim mekanizması ile denetlenmeli ve görevini yapmayanlara cezai işlem uygulanmalıdır. Bu başlı başına çok önemli ve ciddi bir konudur.

Muhabir: Türkiye sokaklarının Hayvanlarımız açısından Avrupa gibi olması icin neler yapılmalidir?

Burhan Sırmabıyıkoğlu: Birinci olarak halkımızı Hayvanlar konusunda tam olarak bilinçlendirmeliyiz Sokak Hayvanları için yapılması gereken öncelikler hakkında uzman kisiler tarafindan konuyu uygulamaya geçtiğinde denetlemeliyiz.

Muhabir: Hayvanseverler ve Belediye iliskileri nasil olmalıdır?

Burhan Sırmabıyıkoğlu: Kesinlikle Belediyeler ve Hayvanseverler arasında iyi bir dayanışma sergilenmeli, bir bütünlük sağlanmalıdır. Bu birliktelik CAN”larımıza her türlü kolaylığı saglayacaktır.

Burhan Sırmabıyıkoğlu: buyuk bir organizasyona daha evet dedigini acikladi.
Türkiyede CAN”lar için yapilan her türlü Tv, Görsel ve Yazılı Basın, Sosyal agların hepsine ihtiyaç vardır ve desteğim tamdır

 

 

Dünya da ve Türkiye de ilk defa yapilacak olan Kasım ayı sonundaki, Engelli Sokak Hayvanları yararına düzenlenicek olan ve Tüm Geliri Sokak Hayvanlarina bırakılacak olan, Engelli Dostlarımızın Hazırladığı bu DEFİLE ye,
Değerli Dostum Yapimcisi Soner Baser Bey in davetiyle tam destek verecegimi gururla beyan ederim.

Sırasıyla diğer şehirlerimizde de yapilacak olan bu Dev Organizasyonlarin hepsinde Sevgiyle ve Onur la bulunacağim.#engellisokakhayvanlarıdefile

Dünya ve Türkiye Resmi Hayvan Hakları Savunucusu ; Burhan Sırmabıyık

 

Haber:mehpare oymak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir